SEAZONE 2016

SeaZone Music & Conference | 9-11 czerwca 2016, Sopot

Trzy tygodnie przed kalendarzowym początkiem lata, w czerwcu, każdy kto miał związek z muzyką i show businessem zawitał do Sopotu. W polskim kurorcie w dniach 9-11.06 odbyło się SeaZone Music & Conference - niezwykłe spotkanie osób, środowisk i profesji związanych z polską i międzynarodową sceną muzyczną.

Pierwsza edycja SeaZone Music & Conference  zgromadziła blisko 700 osób, w tym niemal 200 artystów i prelegentów.

Odbywające się równolegle panele w czterech lokalizacjach, pierwszego dnia i w trzech lokalizacjach drugiego dnia, poświęcone były organizacji i bezpieczeństwu imprez, kwestiom biznesowym i zarządzaniu, marketingowi, managementom i promocji artystów, kontaktom z wytwórniami, roli radia i telewizji muzycznych. Nie zabrakło pogawędek historycznych i poświęconych kulturze oraz warsztatów dla muzyków, producentów i DJ-ów, w tym prezentacji sprzętu i technologii.

Impreza choć „branżowa” przyciągnęła rozpoznawalnych medialnie dziennikarzy, chociażby Gabi Drzewiecką, Łukasza Naporę, Puoteck, Romana Rogowieckiego, Jarka Janiszewskiego, Bartka Winczewskiego, oraz wspierających projekt od samego początku Novikę, neeValda, Marcina Bąkiewicza, ekipę Polskiego Radia Czwórka i Gdańsk.

Jednak nie tylko środowisko radiowo-telewizyjne czy związane z biznesem muzycznym było zaangażowane do spotkań konferencyjnych . Gościliśmy takie nazwiska, jak Mikołaj Stroiński i Marcin Przybyłowicz odpowiedzialnych za muzykę do gry Wedźmin III, managerów Piotra Rogowskiego, Pawła Grubę, czy znakomite kobiety związane z propagowaniem kultury – Annę Ceynowa z Ministerstwa Kultury  Dziedzictwa Narodowego oraz Annę Pruszyńską reprezentującą targi muzyczne Co Jest Grane 24.

Niekwestionowaną siłą pierwszej edycji SeaZone Music & Conference było grono ponad 20 zagranicznych prelegentów – osobowości od lat kreujących światowy biznes muzyczny.

Na gości poza dziennymi zajęciami i wykładami czekały kluby, w tym Opera Leśna z koncertem Brodki i Krzysztofa Zalewskiego. Innymi miejscami koncertowymi był klub Scena gdzie zagrał Kaliber 44 i Wspólna Scena oraz klub TAN, w którym utwory z nowej płyty „BANG!” zaprezentowała Reni Jusis. Jednakże nie byli to jedyni wykonawcy SeaZone Music & Conference 2016, bo w klubowe noce swe DJ-skie sety zagrały składy Fair Weather Friends, JÓGA i xxanaxx, a poza nimi pojawiła się cała plejada polskich sław DJ-skich reprezentujących całkowicie odmienne style jak house (Adamus, neeVald, Matush, Mr. Root, Seb Skalski), techno/house (Klaves, Łukasz Napora, bshosa, Simon Matthson), funk & breakz (Novika, Harper, Bert, Envee) , EDM (Adam de Great, Fafaq, Gromee, Skytech) i wielu innych. Natomiast uwieńczeniem imprez klubowych były nazwiska gości zagranicznych jak Martin Eyerer, Tom Novy, Superpitcher, Philipp Straub, Reinchard Voight, Dave Mayer, Nookie

Więcej informacji dostępne na www.seazonesopot.pl